در بسیاری از سازمان ها ارتباط شبکه برای اتوماسیون اداری، اینترنت و سیستم نظارت تصویری بر روی یک بستر شبکه می باشد در ادامه به دلایل لزوم جداسازی شبکه نظارت تصویری توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

  1. اساسا بستر دیتای شرکت ها که معمولا جهت اتوماسیون اداری و یا اینترنت و موارد مشابه پیش بینی و ساخته شده است آمادگی ترافیک بالا با Packet های بزرگ را ندارد به همین علت باتل نک های موجود در شبکه باعث هنگ کردن شبکه و اختلال در ارتباط ها میشود.
  2. دسترسی کارشناسان دو بخش مختلف به سخت افزارهای موجود در شبکه داخلی بدون اینکه از نظر امنیتی تایید شده باشند به شدت خطر آفرین است، و اگر هر کارشناس بدون هماهنگی اقدام به تغییر در تنظیمات نماید، در زمان وقوع حادثه و یا حملات هکرها باعث ورود به یک حلقه باطل خواهید شد و هر بخش مسئولیت مشکل بوجود آمده در شبکه را به بخش دیگر محول مینماید.
  3. در صورت بروز مشکل در شبکه داخلی از قبیل بروز آسیب و خرابی در سوئیچ ها ویا فیبرهای ارتباطی علاوه بر قطع کامل شبکه داخلی ، شبکه دوربین ها نیز قطع خواهد شد. لازم به ذکر است که شبکه حفاظت تصویری جهت کمک به شناسایی عوامل بیرونی و دلایل بروز اختلال در شبکه راه اندازی میشود حال آنکه در صورت استفاده از شبکه موجود و قطع شبکه حفاظت تصویری این مهم امکانپذیر نخواهد بود و صرف هزینه هنگفت جهت این شبکه بلااستفاده خواهد شد.
  4. بدلیل تعداد بالای دوربین ها و استفاده درصد زیادی از پهنای باند موجود شبکه ، سهم شبکه داخلی اداری و ارتباط کلاینتها با سرورهای داخلی کاهش می یابد و در موارد بسیاری باعث اختلال و بروز قطعی در شبکه داخلی و در نتیجه شبکه دوربین ها خواهد شد.
  5. در زمان بازدیدهای دوره ای شبکه داخلی مربوط به تعمیر نگهداری شبکه(Maintenance) که با خاموش کردن سوئیچ ها و روترها (Down Time) همراه خواهد بود شبکه دوربین ها نیز قطع خواهد شد و در آن مدت هر گونه اتفاق از قبیل خرابکاری و یا سهل انگاری رخ خواهد داد.
  6. در صورت استفاده از بستر شبکه داخلی جهت دوربین ها هر زمان که تغییراتی در پارامترها و تنظیمات موجود در شبکه توسط بخش انفورماتیک از قبیل IP Range و V LAN و DHCPو Domain انجام شود دوربین ها نیز دچار اختلال و قطعی و تغییر خواهند شد و در این مدت زمان تغییرات هر اتفاقی خواهد افتاد.
  7. در صورت اجرا و آماده سازی یک بستر جدید و اختصاصی جهت دوربین ها مزیت و قابلیت افزونگی (Redundancy) در شبکه ایجاد خواهد شد بدین معنا که در صورت بروز مشکل در هر یک از این دو شبکه میتوان شبکه آسیب دیده را روی بستر دیگر انتقال و مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست