کاربرد دوربین مداربسته در ارتش، ارتش ها بیشتر از چه برندها و استانداردهایی استفاده میکنند؟

گاهی اوقات در میدان به یک جفت چشم بیشتر نیاز دارید. هنگامی که این میدان تبدیل به میدان جنگ می شود، یک جفت چشم اضافی می تواند به معنای زندگی یا مرگ باشد. به همین دلیل است که استفاده از دوربین مدار بسته در ارتش ایالات متحده از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. نیاز به سیستم های امنیتی بی سیم در میدان جنگ باید تبدیل به یک واقعیت شود. مردان و زنانی که نیاز به استفاده از این سیستم ها دارند، دسترسی بسیار کمی به زیرساخت های سیمی دارند.

اینجاست که گروه هایی مانند Physical Security Interoperability Alliance (PSIA) و Open Network Video Interface Forum (ONVIF) وارد بازی می شوند. از آنجایی که DVRها، NVRها و دوربین‌های مبتنی بر IP مورد استفاده در میدان نبرد با PSIA و ONVIF سازگار هستند، می‌توانند قابلیت سازگاری فوق العاده ای داشته باشند و از امتیاز استفاده از نرم‌افزارهای آنالیز ویدیویی موجود در بازار برخوردار باشند. به خاطر داشته باشید که دوربین مداربسته چندین کاربرد مختلف در ارتش دارد و میدان نبرد تنها یکی از این موارد است.

محل دیگری که در ارتش دوربین های مداربسته را خواهید یافت داخل پایگاه است. پایگاه های نظامی یکی از مناطقی هستند که تحت شدیدترین نظارت در جهان هستند. عوامل مختلفی هستند که در هنگام حضور در یک پایگاه نظامی میبایست تحت نظارت باشند. هر کسی یا هر چیزی که داخل یک پایگاه نظامی رفت و آمد کند به دقت مانیتور خواهد شد.

یکی از محبوب‌ترین دوربین‌هایی که در پایگاه‌های نظامی پیدا می‌کنید، دوربین Pan Tilt Zoom (PTZ) است. بزرگترین دلیل پشت این محبوبیت این است که بیشترین دامنه حرکتی را دارد. چه به چپ و راست حرکت کنید چه بالا و پایین بپرید دوربین PTZ تمام حرکات شما را رصد میکند. از آنجاییکه داخل و اطراف یک پایگاه نظامی حرکات بسیاری وجود دارد استفاده از دوربین PTZ در یک پایگاه نظامی اقدام زیرکانه ای است و تنظیمات Auto Tracking به طور خودکار هر حرکتی را ردیابی می کند، چه مشکوک باشد و چه عادی، تبعیض قائل نمی شود. علاوه بر این، استفاده از مادون قرمز (IR) برای موفقیت در نظارت بر هر چیزی در شب یا در شرایط کم نور بسیار مهم است. IR استاندارد چیزی مابین 50 تا 150 متر را در تاریکی پوشش میدهد، با این وجود این قدار ممکن است برای انجام یک عملیات نظامی کافی نباشد، از یک پروژکتور IR استفاده می شود. پروژکتورهای IR به حسگرهای IR این امکان را میدهند تا فواصل دورتر را در نور کم یا بدون نور ببینند، همانطور که نورافکن به چشم غیرمسلح کمک می‌کند. هنگامی که از IR استفاده می شود، همه چیز روی صفحه نمایش که نظارت می شود به همان اندازه در طول روز واضح خواهد بود.

علاوه بر این، دوربین‌های هوایی کمک بزرگی برای ارتش و همه افراد مرتبط با آن است. یک PTZ نصب شده در پایین یک پهپاد نه تنها می تواند یک سلاح مرگبار باشد، بلکه می تواند احتمال نجات جان چندین نفر را افزایش دهد. این نه تنها یک تکنیک نجات جان است، بلکه می تواند به عنوان یک ابزار جستجو نیز استفاده شود.

این پهپاد می تواند بر فراز یک منطقه متخاصم پرواز کند و به نیروهای حاضر در زمین اجازه دهد تا بدانند چه چیزی در انتظارشان است. می‌تواند این کار را با گرفتن عکس و همچنین پخش ویدیوی زنده روی یک صفحه نمایش انجام دهد. نیروها اکنون بهترین نقطه ورود، آنچه را که باید انتظار داشته باشند و بهترین نقاط خروج در صورت بروز مشکل را می دانند. این کمک بزرگی است که دوربین مدار بسته به ارتش میکند، همچنین دوربین های روی کلاه ایمنی سربازان روشی عالی برای آموزش هستند، ناگفته نماند که به افسران فرمانده نشان می دهد که چگونه سربازانشان در موقعیت های خاص خودشان را مدیریت میکنند. وقتی افراد مسئول ببینند در میدان چه می گذرد، بهتر می تواند به آنها کمک کند تا افراد خود را برای احتمالات بیشتر در جنگ های پیش رو آماده کنند. مثلا فرض کنیم در موقعیتی که سربازان در میدان حضور دارند، تحرکاتی مشکوک به فریب جنگی وجود دارد، استفاده از دوربین های کلاه ایمنی می تواند کمک بسیار زیادی به حل این وضعیت باشد.

HERO 3 محبوب ترین دوربین کلاه ایمنی استفاده شده GoPro است. با وجود اینکه جدیدترین نسخه GoPro Hero3+ بود، اما در چند سال گذشته لوازم جانبی اندکی برای این محصول ساخته شده است. این محصولات واقعاً به ارتش کمک کردند، دوربین های با قابلیت نصب روی کلاه نظامی اهمیت زیادی برای ارتش دارد. نیازی به گفتن نیست که WiFi BacPac و WiFi Remote پخش استریم های ویدئویی را در هر نوع رایانه، تبلت یا تلفن متصل به آن بسیار ساده کرده است. این ویژگی‌های GoPro و نسخه Hero3+، پخش ویدئو از سیستم دوربین GoPro را به‌طور غیرمنتظره‌ای آسان کرده است.

یک ابتکار کاملاً شگفت‌انگیز که به نام دوربین SeeSnake شناخته می‌شود، ابزار بسیار مهمی است که در ارتش مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که دوربین های استاندارد مناطق اطراف پایگاه و همچنین بر روی پایه را زیر نظر دارند، دوربین SeeSnake برای نجات جان انسان ها وارد میدان شده است. دوربین SeeSnake به سربازان این امکان را می‌دهد تا ببینند که در حالت عادی کجا هستند. توضیح بیشتر در مورد این دوربین خارق العاده این است که می توانید از آن برای نگاه کردن به گوشه ها یا درها استفاده کنید. این به یک ابزار بسیار مهم برای سربازان در میدان تبدیل می شود. درست قبل از شکستن در، سربازی که این دوربین کوچک را حمل می‌کند می‌تواند “مار” را از زیر در داخل بفرستد و ببیند آیا چیز بالقوه خطرناکی در طرف دیگر وجود دارد یا خیر. “مار” کابلی است که خود دوربین در یک طرف آن قرار دارد و به یک صفحه LCD کوچک که در دست اپراتور است وصل داشته می‌شود. این فید زنده همچنین می‌تواند به سربازان کمک کند تا به دنبال مواد منفجره پنهان شده در داخل و اطراف درگاه‌ها باشند که منتظر فعال شدن هستند. بدون این نوع فناوری، سربازان ما در بسیاری از موارد در تاریکی خواهند بود، و با دانستن اینکه این نیروها این فناوری را برای پشتیانی و کمک به آنها در اختیار دارند، خانواده ها و عزیزان سربازان می توانند بسیار راحت تر استراحت کنند.

با وجود همه این فناوری های مبتنی بر دوربین مداربسته و مردان و زنان فوق‌العاده باهوشی که برای کار با آن وجود دارند، نیروهای ما کنترل بیشتری بر موقعیت‌های خاص دارند. خواه PTZ نصب شده بر روی یک پهپاد بدون سرنشین باشد یا فقط دوربین های مبتنی بر IP در پایگاه، مردان و زنانی که برای کشور ما می جنگند بیش از چند مجموعه چشم اضافی دارند که مراقب آنها هستند.

یکی از شگفت انگیزترین چیزها این است که آنها نیازی به نزدیکی پایگاه ندارند تا از طریق محصولات مبتنی بر دوربین مدار بسته به آنها کمک شود. دوربین‌های روی کلاه ایمنی سربازان به هر چیزی که مربوط به ماموریت است کمک می‌کند و دوربین SeeSnake نیروهای ما را از آسیب چیزهایی که ممکن است بدون وجود این فناوری نتوانند ببنند یا از وجود آن اطلاع داشته باشند، ایمن‌تر نگه می‌دارد. آنها و بسیاری دیگر نمونه‌های عالی از این هستند که چگونه دوربین مداربسته یک تجهیز فوق‌العاده کارآمد برای ارتش است.

اغلب این انتظار وجود دارد که وقتی ارتش از چیزی استفاده می کند، برای استفاده عموم در دسترس نباشد. هرچند این موضوع در برخی موارد صادق است، اما برای دوربین مدار بسته نظارتی با درجه نظامی صدق نمی کند. پس از ارائه دوربین‌های نظامی به پیمانکاران فدرال و نصب آنها در بیش از یک بار، میتوانیم تأیید کنیم که چنین فناوری پیشرفته‌ای برای صاحبان خانه و مدیران مشاغل هم در دسترس است. اغلب با قیمتی قابل قیاس با دوربین های امنیتی عمومی و محصولات مرتبط، از برندهایی مانند:

بدون شک ما محصولاتی را که توسط ارتش استفاده می شود به عنوان دوربین مداربسته درجه نظامی نام گذاری نمی کنیم. در عوض، پیمانکاران و کسانی که به دنبال دوربین‌های نظامی هستند، آنها را بر اساس استانداردهای خاص انتخاب می‌کنند. در حالی که ممکن است در برخی موارد به دلیل نیاز به تجهیزات تخصصی، قیمت هنگفتی داشته باشد، اما تمرکز بیشتر بر روی محل قرارگیری است. در این مقاله، ما به مدیران تجاری و صاحبان خانه‌های معمولی، مروری بر مکان‌هایی که ارتش ایالات متحده از نظارت استفاده می‌کند، دوربین‌هایی که استفاده می‌شوند و روش‌های مؤثر استفاده از آن‌ها را ارائه می‌کنیم. پس از خواندن این مقاله، درک بهتری از آنچه باید تحت نظارت خود قرار دهید یا حتی چگونه سیستم دوربین امنیتی خود را بهبود بخشید، خواهید داشت!

در کجا ارتش از دوربین مداربسته درجه نظامی استفاده می کند؟

اگر تنها منبع شما در ارتباط با این موضوع فیلم است، ممکن است فکر کنید که ارتش از دوربین مدار بسته درجه نظامی در همه جا و بیش از حد استفاده می کند. در واقعیت، این موضوع در مورد اکثر سیستم های دوربین امنیتی نظامی صدق نمیکند. در بیشتر موارد، هر شاخه نظامی استفاده از دوربین مداربسته را به موارد زیر محدود می کند:

 • پایگاه ها
 • کمپ ها
 • دفاتر
 • برجک ها

به بیان ساده، هر شاخه از ارتش اجرای نظارت را به مناطقی محدود می کند که بصورت عملی بتواند آن را مدیریت کند، به استثناء مواردی مانند عملیات ها که سیستم به صورت موقت استقرار میابد.

هنگامی که جانمایی دوربین مداربسته درجه نظامی را با محلی که یک شرکت تجاری ممکن است برای نصب آن در نظر بگیرد، مرتبط می کنید، متوجه خواهید شد که هدف پشت هر دو نصب یکسان است. چه برای یک خانه، کسب و کار، یا پایگاه نظامی، هدف، دستیابی به پوشش 100٪ از منطقه تحت نظارت است. از این رو دوربین های نظامی می توانند به عنوان یک ابزار برای دستیابی به ایمنی و امنیت توسط همگان مورد استفاده قرار گیرد.

ارتش از چه چیزی برای نظارت استفاده می کند؟

در حالی که یک خانه یا کسب و کار معین به طور کلی برای دستیابی به پوشش کامل به دوربین های ساده تری بسنده میکند، هر کدام از طیف گسترده ای از مارک های دوربین مدار بسته نظامی برای نظارت موثر استفاده می کند. علاوه بر این، اکثر دستگاه‌ها معمولاً دوربین‌های IP هستند که بیشترین ویژگی‌ها را برای بهبود کیفیت، برد و یکپارچه‌سازی نرم‌افزار ارائه می‌دهند. همچنین نمونه های خاصی از این نوع دوربین ها که در پایگاه های نظامی استفاده می شوند عبارتند از:

 • دوربین های امنیتی مناسب شرایط سخت آب و هوایی
 • دوربین های تشخیص پلاک
 • دوربین های PTZ

در حالی که اینها تنها انواع دوربین های مداربسته درجه نظامی نیستند که توسط ارتش استفاده می شود، اما نمونه های برجسته ای از آنچه آنها برای نظارت پایگاه استفاده می کنند هستند. همانطور که در ایالات متحده مشاهده می شود، پایگاه ها حجم زیادی از ترافیک ورودی و خروجی را تجربه می کنند.و در عین حال مکان های مختلفی با محیط های دمایی متفاوتی دارند. این بدان معناست که یک سیستم دوربین امنیتی نصب شده باید همه چیز را در مقیاس وسیع تری ثبت کند تا در صورت نیاز پرسنل محلی بتوانند به سرعت واکنش نشان دهند. دوربین های LPR و PTZ در این زمینه به طرز شگفت انگیزی کار می کنند و به پرسنل اجازه می دهند اطلاعات جامعی که توسط دوربین ها بدست می آید را مدیریت کنند و در صورت نیاز کنترل مستقیم داشته باشند.

برای استفاده از چنین گزینه هایی برای صاحبان خانه یا مدیران مشاغل محدود وجود ندارد.

ارتش چگونه از دوربین های امنیتی استفاده می کند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، نوع استفاده ارتش از دوربین مداربسته درجه نظامی خارج چیز خارج از عرفی نیست. بلکه از نظارت به عنوان وسیله ای برای موارد زیر استفاده می کند:

 • حفظ امنیت پرسنل
 • نظارت بر یک منطقه
 • جمع آوری اطلاعات
 • حفظ امنیت یک محل

در حالی که یک کسب و کارهای معمولی یا صاحب خانه از نظارت خود برای دستیابی به امنیت بیشتر استفاده می کند، ارتش این کار را در درجه بالاتری انجام می دهد. همانطور که می توان تصور کرد، دوربین مداربسته درجه نظامی برای شناسایی تهدیدها، فعالیت های مشکوک و بهبود هر جنبه ای از فعالیت های روزانه انجام شده در محل استفاده می شود. با توجه به این نوع محیط، می توان گفت که یک پایگاه نظامی عموماً از تمام مزایای دوربین های امنیتی برخوردار است و در صورت وجود، معایب کمتری دارد.

چه ویژگی هایی برای دوربین مداربسته درجه نظامی ضروری است؟

در حالی که عوامل زیادی در ساخت دوربین مداربسته درجه نظامی نقش دارند، دو مورد از مهمترین آنها توانایی آن برای ایمن ماندن و انعطاف پذیری است. هنگام بحث در مورد چگونگی ایمن نگه داشتن یک سیستم دوربین امنیتی، مطمئن ترین روش برای انجام این کار که ارتش از آن استفاده می کند، دوربین مداربسته با سیم کشی ثابت است.

سیم کشی یک سیستم آسیب پذیری های بسیار کمتری را در یک سیستم نظارتی خاص ایجاد می کند. این امر در مورد دوربین مداربسته درجه نظامی که باید تا حد امکان در برابر تهدیدات فیزیکی و سایبرنتیک ایمن بماند، صدق می کند. در عین حال زمانی که سربازان در هنگام انجام عملیات از دوربین مدار بسته بی سیم استفاده می کنند، چنین سیستم هایی اغلب از طریق تجهیزاتی مانند رادیوهای بی سیم تخصصی ایمن تر هستند.

به همین ترتیب، سیستم‌های دوربین امنیتی نظامی باید قابلیت سازگاری با شرایط  مختلف داشته باشند، به این معنی که باید انعطاف‌پذیر باشند. این بدان معناست که هنگام انتخاب دوربین مداربسته درجه نظامی، پیمانکاران و کسانی که مسئول این فرآیند هستند احتمالاً محصولاتی را انتخاب می کنند که از ONVIF و PSIA استفاده می کنند. به طور خلاصه، این دو استاندارد به مصرف کنندگان این امکان را می دهد که هنگام انتخاب تجهیزات با مارک های مختلف، زمان آسان تری داشته باشند. چنین قابلیتی فقط برای یکپارچه سازی فیزیکی محصولات اعمال نمی شود، بلکه از طریق نرم افزار و روش های ارتباطی نیز اعمال می شود.

پایبندی نظامی به NDAA

وقتی صحبت از ارتش ایالات متحده می شود، قوانین و محدودیت های NDAA اعمال می شود. همانطور که در راهنمای دوربین های امنیتی A1 NDAA نوشته شده است، این بدان معنی است که شرکت هایی مانند هایک ویژن، داهوا و شرکت های OEM مرتبط مجاز به نصب یا استفاده توسط نهادهای دولتی یا پیمانکاران نیستند. از برندهای سازگار با NDAA میتوان اکسیس، بوش، موبیتیکس و پلکو را نام برد.

چرا باید دوربین مداربسته درجه نظامی را در نظر بگیرید؟

صاحبان خانه و مدیران کسب و کار باید هنگام انتخاب سیستم نظارت تصویری، تنها بهترین تجهیزات را در نظر بگیرند. انتخاب دوربین مداربسته درجه نظامی یک راه عالی برای رسیدن به این هدف است. با فن آوری و قابلیت پیچیده موجود در سیستم های دوربین امنیتی نظامی، می توانید از محافظت پیشرفته ای برای اموال خود لذت ببرید. علاوه بر این، چنین تجهیزاتی به دلیل استفاده از آن توسط ارتش ایالات متحده، دارای نرخ موفقیت بسیار بالایی هستند. اکسیس بعنوان برترین برند دوربین مداربسته در جهان در تمامی محصولات خود استاندارد NDAA را رعایت میکند.

برای بهترین نتیجه ممکن، میتوانید از تیم متخصص پیشتازان ارتباط مجازی برای طراحی سیستم خود بهره ببرید. تیم طراحی ما توانایی این را دارد دارد که نقشه های دقیق مورد نیاز برای نظارت را به شما ارائه دهد که مطابق با استانداردهای شما باشد و به هر یک از نیازهای شما پاسخ دهد. یک گزینه عالی برای هر کسی که می‌خواهد از دوربین‌های امنیتی، ضبط‌کننده و سایر تجهیزات مرتبط خود نهایت استفاده را ببرد.

Axis, Genetec, IP Camera, Milestone, military, Repair, RMA, Support, vcpco, ارتش, استانداردهای نظامی, اکسیس, پیشتازان ارتباط مجازی, تعمیر, تعمیرات, جنتک, خدمات پس از فروش, دوربین اکسیس, نمایندگی اکسیس, نمایندگی جنتک, نمایندگی مایلستون, نماینده اکسیس, نماینده رسمی اکسیس
نوشتهٔ پیشین
چگونه فناوری ویدئویی می‌تواند از چشم‌انداز حمل و نقل شهری در حال توسعه پشتیبانی کند.
نوشتهٔ بعدی
چهارمین انقلاب صنعتی چگونه خواهد بود? (بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

keyboard_arrow_up

مرکز گارانتی رسمی اکسیس

با طرح های استثنایی تعویض دوربین های معیوب قدیمی با دوربین نو

در صورت نیاز به تعمیر دوربین ها و تجهیزات اکسیس کلیک کنید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.