چگونه فروشگاه های زنجیره ای می‌توانند از سیستم صوتی تحت شبکه برای ارتقاء سطح کاری در فروشگاه استفاده کنند.

همه ما به شنیدن تبلیغات، فراخوان ها و اعلان های مربوط به زمان بسته شدن هنگام خرید عادت کرده ایم. بلندگوها در فروشگاه ها برای چندین دهه مفید بوده اند. اما در مورد سیستم صوتی تحت شبکه چطور، خرده فروشان چگونه می توانند از استفاده از آن به جای سیستم های بلندگوی سنتی بهره ببرند؟ و هنگام اتصال صدا به ویدئو چه اتفاقی می افتد؟

راه‌های مختلفی وجود دارد که خرده‌فروشان می‌توانند از صدا (و تصویر) هوشمندانه استفاده کنند، اما به طور کلی می‌توان آنها را در سه حوزه اصلی دسته‌بندی کرد که تأثیر زیادی خواهند داشت. خواه برای همسویی با استراتژی های بازاریابی، عملیات روان یا پشتیبانی از اقدامات ایمنی و امنیتی، صدا را می توان برای پشتیبانی از فروشگاه های زنجیره ای استفاده کرد:

۱٫ اطمینان از ایمنی کارکنان و خریداران به روش صحیح

امنیت برای داشتن یک تجربه خوب خرید امری کلیدی است، زیرا هم کارمندان و هم خریداران می خواهند در داخل و اطراف فروشگاه احساس امنیت کنند. اگرچه هنگام بحث در مورد ایمنی، تمرکز بر فعالیت هایی با قصد مجرمانه وجود دارد، مهم است که به یاد داشته باشید که نگرانی های بهداشتی همچنان وجود دارد. حتی با وجود کاهش محدودیت‌ها، برخی از خریداران و کارکنان همچنان مراقب فروشگاه‌های شلوغ هستند – به عنوان مثال، PwC در ژوئن ۲۰۲۱ یک نظرسنجی جهانی بینش مصرف‌کننده انجام داد که نشان داد ۳۵ درصد از مصرف‌کنندگان معتقد بودند هنگام خرید در فروشگاه های فیزیکی افزایش اقدامات ایمنی و بهداشتی مانند کنترل‌ تعداد افراد مهم هستند.

صدا – همراه با ویدئو – هم می‌تواند به خریداران از اقدامات ایمنی در محل اطمینان دهد و هم به کنترل تجمع مشتری کمک کند، بنابراین افراد زیادی در فروشگاه به طور همزمان حضور نداشته باشند. هنگامی که به حداکثر تعداد افراد از پیش تعیین شده رسید، به خریدارانی که مایل به ورود به فروشگاه هستند، از طریق پیام صوتی دستور داده می شود که منتظر بمانند.

فروشگاه ها همچنین می‌توانند راه‌حل‌های صوتی را با نظارت تصویری ترکیب کنند، برای مثال، زمانی که مناطق خارج از فروشگاه‌ها را زیر نظر دارند. به عنوان مثال، اگر افرادی در حال پرسه زدن یا تجمع پس از ساعات کاری هستند، هشدارهایی که توسط آنالتیک دوربین ایجاد می شوند می توانند به تیم های امنیتی ارسال شوند و پیام هایی برای ترغیب گروه ها یا افراد به متفرق شدن پخش می شود. متناوبا، پیام های از پیش ضبط شده را می توان در محل های خارج از محدوده نظارت پخش کرد. به عنوان مثال، اگر کارکنان به اشتباه یک پالت را در مقابل خروجی قرار دهند، می‌توان از پیام‌های صوتی برای توصیه به کارمندان برای انتقال پالت به مکان دیگری استفاده کرد تا اطمینان حاصل شود که خروجی همچنان قابل دسترسی است.

از طریق این اقدامات می توان رفتار مشکوک را برطرف کرد که در نهایت منجر به حوادث کمتر، خرابی کمتر و کاهش پرسنل امنیتی مورد نیاز در محل، صرفه جویی در هزینه و زمان می شود.

فروشگاه زنجیره ای برزیلی Bemol تصمیم گرفت که باید به سرقت کالاها رسیدگی کند، که به دلیل خرابی دوربین‌های موجود و سیستم‌های کنترل دسترسی اتفاق افتاده بود. Bemol یک سیستم نظارتی جدید را در طیف وسیعی از محل‌ها پیاده‌سازی کرد که تیم‌های امنیتی را از متجاوزان آگاه کرد و تصاویر با کیفیت بالا را برای تحقیقات پزشکی قانونی پس از یک حادثه ارائه کرد. اگرچه سیستم به خوبی کار می کرد، تیم تصمیم گرفت تا عملکرد را با گنجاندن بلندگوهای صوتی ارتقا دهد. این منجر به بهبود ارتباط بین تیم های امنیتی و افراد مشکوک شد و به کاهش سرقت و خرابکاری کمک کرد.

۲٫ به حداقل رساندن ضرر و افزایش سود

علاوه بر اطمینان از امنیت خریداران و کارکنان، برای فروشگاه ها مهم است که خطر سرقت یا “کوچک شدن” را کاهش دهند. ضرر و زیان ناشی از دزدی از فروشگاه ها می تواند قابل توجه باشد – گزارش شده است که خرده فروشان اروپایی سالانه ۴۹ میلیارد یورو از خسارات جانبی ضرر می کنند. راه‌حل‌هایی که از صدا استفاده می‌کنند می‌توانند با پخش اعلان‌ها و هشدارها هنگام شناسایی رفتار مشکوک توسط دوربین‌های ویدیویی، از سرقت جلوگیری کنند. برای مثال، اگر بازدیدکننده‌ای در منطقه‌ای از فروشگاه با کالاهای با ارزش بالا پرسه می‌زند، می‌توان پیامی پخش کرد که به آنها اطلاع می‌دهد که یکی از کارکنان در راه است تا رسیدگی کند و به عنوان یک بازدارنده برای رفتار دزدی از مغازه عمل می‌کند.

استفاده از ترکیب نظارت تصویری و صوتی می تواند فوق العاده موثر باشد. RC Willey، یک فروشگاه زنجیره ای بزرگ مبلمان خانگی در ایالات متحده، پس از استقرار دوربین‌ها در فروشگاه‌ها و انبارها برای ردیابی موجودی و مشاهده اختلافات، شاهد کاهش انقباض بود. در تلاش برای افزایش سود بیشتر، خرده‌فروش بلندگوهای صوتی را به راه‌حل امنیتی اضافه کرد تا پیام‌های از پیش ضبط‌شده را برای متجاوزان یا خرابکاران هنگامی که توسط دوربین‌ها شناسایی می‌شوند پخش کند. در نتیجه اجرای ترکیبی، RC Willey متوجه شد که هزینه‌های سرقت و خرابکاری از ۴۰ تا ۵۰ هزار دلار در سال به صفر در مرکز توزیع لاس وگاس کاهش یافته است، درحالیکه این مکان یک از مکان های اصلی فعالیت‌های مجرمانه بود.

۳٫ بهبود عملکرد فروشگاه و تجربه مشتری

تجربیاتی که تکرار سفارش را تشویق می کنند، مستقیماً با توجهی که خریداران در فروشگاه دریافت می کنند، مرتبط است. اگر به خرده‌فروش زمان و فرصت داده شود تا نیازهای مشتری را درک کند، این احتمال فروش را افزایش می‌دهد.

راه‌حل‌های صوتی شبکه می‌توانند با ارائه موسیقی پس‌زمینه با حجم و کیفیت مناسب در مناطق مختلف، فضایی آرام و دلپذیر ایجاد کنند که خریداران را به مرور و تامل بیشتر تشویق می‌کند. کارکنان می توانند هشدارهای حاصل شده را از آنالتیک دوربین دریافت کنند تا به خریدارانی که ممکن است به کمک نیاز داشته باشند مراجعه کنند. در همان زمان، می توان یک پیام صوتی به اشتراک گذاشت تا به آنها اطلاع دهد که کمک در راه است.

تبلیغات و به‌روزرسانی‌های مربوطه را می‌توان با استفاده از صدای قابل‌اعتماد و با کیفیت بالا، برای کمک به مشتریان در تصمیم‌گیری در خرید یا در مورد تخفیف ها و پیشنهادات به آنها اطلاع داد. اینها را می توان طوری طراحی کرد که وقتی مشتری وارد مناطق خاصی می شود به طور خودکار پخش شوند.

هنگامی که خریدار کالایی را انتخاب کرد، اگر قسمت نهایی سفر خرید بهینه نشده باشد، همچنان احتمال فروش از دست رفته وجود دارد. صف‌های طولانی و زمان‌های انتظار می‌توانند باعث سرخوردگی شوند، به خصوص اگر مشتریان برای زمان تحت فشار باشند. در کنار فناوری شمارش افراد، می‌توان از صدا برای آموزش کارکنان به منظور رسیدگی به صندوق ها استفاده کرد، که این امر باعث کاهش طول صف میشود. پیام‌ها را می‌توان برای مشتریان منتظر پخش کرد تا اطمینان حاصل شود که صندوق‌های بیشتری باز می‌شوند یا آنها را به مناطق دیگری هدایت می‌کنند. این موارد استفاده را می توان با استفاده از یک سیستم صوتی یکپارچه که کارکرد و نگهداری آن ساده است و در زمان و منابع صرفه جویی می شود، برطرف کرد.

به دنبال مشکلات مربوط به محدودیت های قرنطینه، اولین فروشگاه شیرینی بدون کارمند سوئد، Crazy Candy، نیاز به افزایش ساعات کاری و کاهش تعداد کارکنان و هزینه ها داشت و در عین حال میخواست مشتریان را ایمن و امن نگه دارد.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
چهارمین انقلاب صنعتی چگونه خواهد بود? (بخش دوم)
نوشتهٔ بعدی
۳ تکنولوژی برای دیدن در تاریکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست