۵ فاکتور مهم که در هنگام تعیین یک سیستم جامع و یکپارچه امنیتی و نظارت تصویری باید در نظر گرفت.

صاحبان مشاغل که به دنبال راه حل یکپارچه امنیتی و نظارتی هستند ممکن است طیف وسیع گزینه های موجود را گیج کننده بدانند. انتخاب های گسترده ای از محصولات سخت افزاری و نرم افزاری مجموعه ای از مشخصات ظاهری بی پایان را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، یک کسب و کار ممکن است از یک راه حل یکپارچه که شامل یک سیستم مدیریت ویدئو (VMS) است که محصولات مختلف تحت شبکه را که برای برآوردن نیازهای سازمانی خاص آن استفاده شده است ، استفاده کند. استفاده از یک پلتفرم واحد که امکان ایجاد انعطاف پذیری در هنگام ایجاد یک شبکه امنیتی را فراهم می آورد ، امکاناتی را برای افزودن قابلیت های دیگر مانند مدیریت صوتی یا بازدیدکنندگان از راه دور ایجاد می کند.

علاوه بر نیازهای فوری خود ، باید نحوه تغییر شغل خود را نیز در طول زمان در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، سرمایه گذاری بر روی VMS که فناوریها و محصولات مختلف را ادغام می کند ممکن است در ابتدا غیر ضروری به نظر برسد ، اما می تواند مدیریت قابلیت ها و افزودن قابلیت ها را در طول زمان بسیار آسان تر کند.

محدود کردن بهترین گزینه ها برای تجارت شما ممکن است بسیار زیاد به نظر برسد ، بنابراین ما برخی از ملاحظات کلیدی را برای کمک به شناسایی راه حل امنیتی و نظارتی که به بهترین وجه نیازهای کسب و کار شما را برآورده می کند ، بیان کرده ایم.

۱-  اهداف خود را به صورت واضح مشخص کنید.

چرا می خواهید یک سیستم امنیتی و نظارتی جدید نصب کنید؟ این سیستم چگونه در بیزنس شما مورد استفاده قرار می گیرد؟ پاسخ آشکار به این امر داشتن “امنیت بهتر” است ، اما “امنیت بهتر” برای مشاغل مختلف معنای متفاوتی دارد. هرچه بتوانید در مورد نحوه استفاده از نظارت برای امنیت بیشتر توضیح دهید ، میتوانید پاسخ مناسب تری بیابید. به عنوان مثال ، خرده فروشان ممکن است برای جلوگیری از ضرر از طریق سرقت در فروشگاه به دوربین نیاز داشته باشند ، در حالی که صاحب یک سایت صنعتی ممکن است تمرکز بیشتری بر حفاظت از محیط و فرایند تولید خود داشته باشد.

با بررسی نحوه عملکرد سیستم برای نیازهای کسب و کار خود ، می توانید ویژگی های کلیدی مورد نیاز خود را تعیین کنید. سپس به برخی از الزامات سخت افزاری خاص اشاره می شود. اطمینان حاصل کنید که راه حلی را ارائه می دهید که پاسخگوی همه نیازهای شما باشد ، در حالی که هزینه عملکردی را که به آن نیاز ندارید پرداخت نمی کنید.

۲- زیرساخت خود را در نظر بگیرید و برای حجم زیادی از داده ها آماده باشید

امروزه سیستم های دوربین شبکه با وضوح بالا داده های زیادی تولید می کنند. این داده ها باید منتقل شده و ذخیره شوند. این مساله چه پیامدهایی می تواند بر زیرساخت های موجود شما داشته باشد؟ فناوری های فشرده سازی مانند Zipstream می توانند به طور قابل توجهی نیازهای جریان و ذخیره سازی و در نتیجه هزینه ها را کاهش دهند.

۳- بدانید که چگونه می خواهید ROI را اندازه گیری کنید

تمام هزینه های سرمایه ای و عملیاتی یک کسب و کار نیاز به ایجاد بازده دارد ، راه حل امنیتی و نظارتی نیز از این موضوع مستثنی نیست. شما باید از نزدیک ببینید که این بازده برای تجارت شما چگونه است و بر اساس آن چقدر مایل به سرمایه گذاری هستید. برای برخی از مشاغل این امر ممکن است ملموس تر از بقیه باشد: به عنوان مثال ، یک خرده فروش می تواند کاهش ضرر ناشی از سرقت را به عنوان یک بازده واضح تشخیص دهد ، در حالی که برای سایر مشاغل تشخیص بازده غیر مستقیم تر و سخت تر خواهد بود. نمونه هایی از این بازده غیر مستقیم می تواند کاهش هزینه بیمه ، افزایش بهره وری عملیاتی یا افزایش رضایت مشتری باشد.

۴- فهرستی از اولویت ها تهیه کنید

هنگام سرمایه گذاری روی فناوری ، همیشه محدودیت های بودجه ای وجود خواهد داشت ، بنابراین مهم است که به مصالحه هایی که می توان انجام داد نیز توجه شود. برای مثال اگر یک ماشین می خرید (مگر اینکه خیلی خوش شانس باشید!) باید در ویژگی های غیر مهم کوتاه بیایید. برای برخی افراد منطقی است که بدون سرگرمی در اتومبیل با موتور کارآمدتر کار کنند ، برای برخی دیگر راحتی با رنگ متالیک و رینگ های آلیاژی غلبه می کند. پس پیدا کردن دید واضح از ویژگی های اساسی و بودجه ای که در اختیار دارید ، می توانید یک انتخاب خوب با توجه به آنچه “باید” در برابر “بهتر است” داشته باشید.

همچنین مهم است که بدانید در دراز مدت در کجا پول خود را پس انداز خواهید کرد. به عنوان مثال ، با سرمایه گذاری در یک سیستم باز که سخت افزار می تواند بر روی یک پلت فرم نرم افزاری قرار گیرد ، در صورت عدم نیاز به آموزش مجدد کارکنان در هر زمان که نیاز به به روزرسانی سیستم خود داشته باشید ، در هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد و کار را برای تیم امنیتی شما آسان می کند.

۵- برای آینده برنامه ریزی کنید

در حالی که یک راه حل ممکن است با نیازها و بودجه فعلی شما مطابقت داشته باشد ، آیا در طول عمر استفاده از آن بازدهی را به همراه خواهد داشت یا باید در راه حلی سرمایه گذاری کنید که با تغییر نیازهای کسب و کار شما رشد کند یا سازگار شود؟ با ارزیابی این عوامل ، می توانید تصمیمی آگاهانه بگیرید که کدام راه حل سرمایه گذاری موجه است.

ممکن است انگیزه خاصی برای نصب راه حل امنیتی جدید داشته باشید ، اما تنها در نظر گرفتن آنچه امروز مورد نیاز است و نه آنچه در آینده مورد نیاز است ، از سرمایه گذاری شما در دراز مدت محافظت نمی کند.

آیا شرکت شما برنامه ای برای افتتاح سایت یا دفاتر جدید دارد؟ آیا سال به سال در حال رشد هستید و افراد جدیدی را استخدام می کنید؟ آیا به احتمال زیاد به ویژگی های اضافی نیاز دارید که بودجه شما اکنون نمی تواند از آنها پشتیبانی کند ، اما در سال آینده ممکن میشود؟ سیستم شما باید به گونه ای باشد که بتواند در شرایط مختلف با این تغییرات کنار بیاید.

تهدیدهای امنیتی جدید و ناشناخته نیز ممکن است با گذر زمان پدیدار شود. در حالی که برنامه ریزی برای رویدادهای پیش بینی نشده دشوار است ، اما یک برنامه احتمالی برای تصحیح راه حل شما در آینده ضروری است. گزینه های موجود برای یک راه حل مقیاس پذیر را بررسی کنید که بتواند با نیازهای متغیر تجاری شما سازگار باشد ، به جای این که در زمان ارتقاء زمان نیاز به منابع اضافی داشته باشد.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
چالش های ایمنی و امنیت برای مشاغل در حال رشد
نوشتهٔ بعدی
چگونه واقعیت افزوده میتواند سیستم های نظارت تصویری را کامل تر کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست