راهکار نظارت تصویری برای کارآمدی بیشتر مدیریت پارکینگ

برداشت اول افراد از یک فضا اهمیت زیادی دارد. برای بسیاری از مشاغل، مدارس، مراکز خرید، فرودگاه‌ها و بیمارستان‌ها ، این بدان معناست که پارکینگ نقش مهمی در شکل گیری تجربه کلی بازدیدکنندگان خواهد داشت. همچنین، پارکینگ نه تنها یک فضای امن برای وسایل نقلیه بازدیدکنندگان ، بلکه فرصتی برای درآمدزایی و جزء اصلی جریان ترافیک در شهر است.

مدیریت فضای پارکینگ شامل فاکتورهای متعددی است ، از جمله اطمینان از ایمنی و امنیت بازدیدکنندگان ، کمک به رضایت مشتری و تلاش برای کارامد بودن آن تا حد ممکن.

فناوری نقش مهمی در کمک به مدیریت فضای پارکینگ ایفا می‌کند. از دوربین‌های ویدئویی شبکه‌ای می‌توان برای نظارت فعالیت‌ها و ظرفیت در فضای پارکینگ استفاده کرد ، که به مشاغل و مقامات شهری اجازه می‌دهد جریان بازدیدکنندگان را مدیریت کنند.

ایمنی و امنیت بازدیدکنندگان اولویت دارد

وقتی بازدیدکنندگان وسیله نقلیه خود – و محتویات آن – را در محل پارکینگ رها می‌کنند ، می‌خواهند مطمئن باشند که اقدامات خاصی برای جلوگیری از فعالیت مجرمانه در نظر گرفته شده است. متأسفانه ، پارکینگ‌ها فضای بالقوه‌ای برای جنایت ایجاد می‌کنند ، زیرا مملو از ماشین‌های بدون سرنشین هستند ، مکان‌های زیادی برای مخفی شدن در آنها وجود دارد و اغلب روشنایی ضعیفی دارند. نظارت تصویری در مدیریت پارکینگ به جلوگیری ، تشخیص و بازداری از فعالیت های ناخواسته کمک می‌کند و در نتیجه حس امنیت در بازدیدکنندگان را افزایش می‌دهد.

دوربین‌های نظارت تصویری را می توان با سنسورهای صوتی و  آنالیز تصویر روی لبه برای تشخیص صدا ترکیب کرد و به افراد هشدار داد تا به سرعت در برابر حوادث واکنش نشان دهند. به عنوان مثال ، تشخیص صدای شکستن شیشه حتی در صورت مبهم بودن نمای دوربین می‌تواند به عنوان عامل هشدار به کارکنان امنیتی باشد. می توان از پیام‌های صوتی خودکار برای جلوگیری از تخلف استفاده کرد. در صورت بروز حادثه ، وجود یک راه حل یکپارچه، دسترسی آسان به شواهد بصری دقیق و غنی را برای تحقیقات فراهم می‌کند.

برای ایمنی بیشتر بازدیدکنندگان در پارکینگ‌های روی پشت بام ، می‌توان از تلفیقی از فناوری صوتی و تصویری هوشمند برای هشدار به کارکنان امنیتی و هشدار بازدیدکنندگان در زمان نزدیکی آنها به لبه استفاده شود تا از سقوط‌های تصادفی جلوگیری گردد.

راهکارهایی برای بهبود تجربه بازدیدکنندگان

برای بسیاری از بازدیدکنندگان ، اولین تعامل آنها با فضا در محل پارکینگ رخ می‌دهد که متأسفانه ، غالباً به گونه ای است که به ویژه در زمان های شلوغی باعث سرخوردگی میشود. برای ایجاد تجربیات رضایت بخش تر ، میتوان از فناوری نظارت برای ارائه اطلاعات مهم استفاده کرد که به کاهش زمان انتظار و ازدحام کمک می‌کند.

این نوع پشتیبانی دقیقاً همان چیزی بود که کارفور – یکی از بزرگترین خرده فروشان جهان که روزانه میلیون ها مشتری دارد – نیازمند آن بود. با توجه به حجم بالای بازدیدکنندگان ، برای فروشگاه‌ها بسیار مهم است که بتوانند مشتریان را به سرعت و با دقت به پارکینگ رایگان هدایت کنند.

دوربین های نظارت تصویری برای نظارت بر مناطق پارکینگ و میزان ازدحامی که هنگام انتظار رانندگان برای فضاهای خالی ایجاد می‌شود ، استفاده می‌شود. با الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی ، دوربین های نظارت تصویری به یک رابط کاربری ارسال شده و ویدئو استریم ها را برای تجزیه و تحلیل و شناسایی فضاهای پارک خالی ارسال می‌کنند.

نتیجه مستقیم نصب دوربین‌ها ، افزایش رضایت مشتری بود ، زیرا بازدیدکنندگان دیگر مجبور نبودند قبل از پیدا کردن جای پارک، زمان زیادی را منتظر بمانند.

بهبود کارایی کاربری از طریق نظارت تصویری

مدیریت ورود ، زمان حضور و خروج بازدیدکنندگان در پارکینگ می‌تواند پیچیده باشد.

زمان ورود و مدت زمان حضور بازدیدکنندگان و کارکنان در پارکینگ متفاوت است و این مساله پیش‌بینی سطح اشغال پارکینگ را دشوار می‌کند. در حالی که کارفور برای حل این چالش از نظارت تصویری استفاده کرده است ، ترکیبی از کنترل دسترسی و فناوری تشخیص پلاک راه دیگری برای محاسبه و پیش بینی سطح اشغال است.

HNK یک ایده اداری انعطاف پذیر است که چالش مدیریت وسایل نقلیه استفاده کنندگان مختلف را برطرف کرده است. کارکنان و مهمانان شرکت های مختلف همگی از یک پارکینگ مشترک استفاده می‌کنند. برای اطمینان از در دسترس بودن پارکینگ ها برای همه این افراد و مهمانان آنها ، باید دید خوبی از سطح اشغال پارکینگ وجود داشته باشد.

راه حل کنترل دسترسی با استفاده از دوربین‌های نظارت تصویری با تجزیه و تحلیل تشخیص پلاک به این معنی است که سیستم های مدیریت پارکینگ می‌توانند پارکینگ خودکار ، پرداخت دقیق و نمای کامل از سطح اشغال پارکینگ را ارائه دهند. با کنترل دسترسی ، مشاغلی که از پارکینگ HNK استفاده میکنند می توانند از در دسترس بودن پارکینگ برای کارکنان و بازدیدکنندگان خود اطمینان حاصل کنند. جنبه اتوماسیون این فناوری می تواند روند پرداخت را ساده کرده و زمان انتظار و ازدحام را به حداقل برساند.

برای مدیریت ورود بازدیدکنندگان از راه دور ، تصاویر با کیفیت بالا با تجزیه و تحلیل ویدئو می توانند وسایل نقلیه را تشخیص داده و ورود و خروج را خودکار کنند. این امر به ویژه در مواقعی که جریان زیاد وسایل نقلیه در حال ورود یا خروج است بسیار مهم است ، زیرا شناسایی سریع می تواند باعث کاهش ترافیک شود.

از راهکارهای هوشمند خودکار برای کنترل دسترسی و اشغال در مناطق پارکینگ می توان برای درک بهتر جریان ترافیک در ساعات مختلف روز ، از جمله در خارج از ساعت کاری استفاده کرد. با استفاده از این راهکار در پارکینگ‌های اشتراکی بیزنس‌ها بینش و کنترل ارزشمندی بر بلوک های پارکینگ خود کسب می‌کنند.

مدیریت پارکینگ ضروری است

پارکینگ به اندازه بقیه بخش‌های یک محوطه یا ساختمان مهم است و بسیار مهم است که مشاغل از راه حل‌هایی برای کمک به بهینه سازی فرایند پارک استفاده کنند. صرف نظر از نظارت بر رفتارهای ناخواسته یا کمک فعالانه به افراد برای یافتن مکان مناسب برای پارک خودرو ، فناوری نظارت با ارائه داده ها و تصاویر با کیفیت بالا که هم برای کارکنان و هم برای بازدیدکنندگان مفید است ، در مدیریت باکیفیت پارکینگ نقش مهمی ایفا می کند.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
چهارمین انقلاب صنعتی چگونه خواهد بود؟(بخش اول)
نوشتهٔ بعدی
چالش های ایمنی و امنیت برای مشاغل در حال رشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست